12 квітня 2021

9 клас основи здоров'я (14.04.2021)

 Тема уроку: ВІЛ-СНІД - виклик людству.

    Відтоді, як було відкрито ВІЛ, минуло майже 30 років. За цей час епідемія ВІЛ/СНІДу охопила планету. Найбільше постраждали регіони, які не спромоглися мобілізувати ресурси і політичну волю на подолання епідемії. Серед них — країни Центральної та Південної Африки. Нині вони платять дуже високу ціну за бездіяльність своїх урядів — мільйони жертв і економічний занепад, адже епідемія ВІЛ/СНІДу загрожує економікам цих країн не менше, ніж здоров’ю населення.

    На середину 2016 р. в Україні офіційно зареєстровано близько 290 тис. випадків ВІЛ-інфікування, майже 40 тис. українців померли від СНІДу. Та офіційну статистику з ВІЛ/СНІДу часто називають верхівкою айсберга, оскільки вона враховує лише тих, хто пройшов тестування на ВІЛ. Реальну кількість людей, які живуть з ВІЛ, і тих, хто помер від СНІДу, можна визначити лише приблизно.

    За оцінками експертів, в Україні інфіковані 1,63 % дорослого населення. Це означає, що епідемія набирає загрозливих масштабів. Занепокоєння викликає той факт, що ВІЛ-інфекція виходить за межі вразливих груп і швидко поширюється статевим шляхом серед широких верств населення. Якщо раніше ця інфекція асоціювалася зі споживачами ін’єкційних наркотиків і представниками секс-бізнесу, то сучасне «обличчя» ВІЛ/СНІДу — це переважно обличчя соціально благополучної молодої жінки та її дитини.

Прочитайте: параграф 25 на с. 171-179;

Перегляньте ПРЕЗЕНТАЦІЮ;

Д/З: Записати у зошит можливий розвязок ситуації:

«Юрі 15 років, він інфікований ВІЛ. Юра не виглядає хворим, але швидко стомлю­ється. Він продовжує ходити до школи, але не знає, чи потрібно розповідати комусь, про те, що він ВІЛ-позитивний».

Запитання: 

1) Чи повинен Юра і далі відвідувати школу? Чому?

2)  Чи повинен він розповідати комусь про те, що у нього ВІЛ?

3) Як ви відреагуєте, якщо він розповість вам про це? 

4) Який ступінь ризику для вас, якщо Юра сидить поруч у школі?

Немає коментарів:

Дописати коментар